Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu…

Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu…

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego pomimo tak dużego dostępu do wiedzy o żywieniu, tak wiele osób jest niezadowolonych z wyglądu swojego ciała? W końcu odchudzanie wydaje się być całkiem proste – wystarczy tylko wprowadzić dietę, która dostarcza mniej kalorii w stosunku do zapotrzebowania, a masa ciała powinna zacząć spadać. Dlaczego zatem tak się nie dzieje?

Bo samo zaplanowanie diety to tak naprawdę tylko 1/10 sukcesu… dlatego zaraz opowiem Wam co stanowi resztę 😉

Nazywam się Magda Hajkiewicz. Jestem dietetykiem, psychodietetykiem oraz autorką bloga o racjonalnym podejściu do diety (www.wiem-co-jem.pl). Na co dzień pracuję z osobami po wielu nieudanych próbach odchudzania, które straciły już nadzieję, że coś może się w ich życiu zmienić.

„Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”

H. Jackson Brown

Moją misją jest udowadnianie, że posiadanie zdrowego ciała nie musi wiązać się z ograniczeniami.  Doskonale rozumiem wszystkie osoby, które mają lub miały z żywieniem. Sama przeszłam przez wiele restrykcyjnych diet, które miały mi przywrócić radość z patrzenia w lustro. I choć każda z nich kończyła się efektem jo-jo, a ja czułam ogromny żal – z perspektywy czasu jestem za nie bardzo wdzięczna, bo mnóstwo się dzięki nim nauczyłam!

 

 Internetowe trendy sprawiły, że filozofia odchudzania została sprowadzona do stosowania ograniczających diet, które mają dawać szybkie efekty. Tego typu rozwiązania nie mają niestety wiele wspólnego ze zdrowiem, które rzekomo ma przynosić nam szczupła sylwetka.

„Zdrowia nie mierzy się w zrzuconych kilogramach, ale w liczbie dni, o które możemy przedłużyć nasze życie.”

Dr Josh Axe

Zdrowe ciało to suma wielu umiejętności, wśród których dieta stanowi tylko niewielki kawałek większej całości. Do tych umiejętności należą m.in.: umiejętność dokonywania dobrych wyborów żywieniowych w różnych sytuacjach, umiejętność rozpoznawania uczucia głodu (i rozróżniania go od apetytu), umiejętność  umiejętność wyznaczania celów, umiejętność planowania swojego czasu i silna wola.

Dopiero całościowe podejście do diety, jako procesu stałej zmiany nawyków żywieniowych, pozwoli nam schudnąć i utrzymać wagę. To właśnie na tym skupia się największa część mojej pracy – na zwiększaniu świadomości i wiedzy na temat własnego ciała, dzięki którym możemy żyć dłużej i zdrowiej 🙂

 

 

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma możliwość skorzystać z profesjonalnej pomocy eksperta, dlatego staram się działać dzięki możliwościom, jakie daje mi Internet!

O sprawach związanych z racjonalnym podejściem do diety regularnie opowiadam na darmowych transmisjach live na Facebook’u. Poniżej znajdziecie linki do transmisji tematycznych:

  1. Wpływ motywacji i odpowiedniego nastawienia na efekty diety i odchudzania
  2. Jak przestać jeść słodycze?
  3. Jak dopasować dietę do aktywności fizycznej?
  4. Dlaczego jemy to, co jemy mimo, że nie chcemy?
  5. Podstawy racjonalnego żywienia – jak schudnąć nie będąc na diecie?

O zdrowej diecie piszę regularnie:
1. Na swoim blogu.
2. Na mojej grupie na Facebook’u „Wiem co jem – racjonalne podejście do diety”
3. Na mojej grupie na Facebook’u dotyczącej zdrowia psychicznego. 

 

Zapraszam na kolejne wpisy na moim blogu i serdecznie dziękuję za nominację w tym plebiscycie. To dla mnie ogromne wyróżnienie znaleźć się wśród grona tak świetnych specjalistów!

 

 

baza trenerów