,,Schwarzenegger” w Katowicach, po raz pierwszy w Polsce!

Obraz wpisu

,,Schwarzenegger” w Katowicach, po raz pierwszy w Polsce!

Podczas tragów Fit Life Expo w Katowicach w dniach 30.09 – 1.10.2017r.  odbędzie się pasjonująca rywalizacja w ramach     Arnold Classic Australia 2018, czyli ARNOLD PRO STRONGMAN WORLD SERIES zagości po raz pierwszy w historii w Polsce!

 

Dla wielu jest kulturystą wszech czasów, wzorem niebywałego sukcesu, symbolem pasji i determinacji, tytana o idealnych proporcjach ciała. Nic więc dziwnego, że sygnowane jego nazwiskiem zawody strongman-ów uchodzą za najbardziej prestiżowe na świecie. Każdego roku najwięksi siłacze globu marzą o tym, by stanąć w nich na najwyższym stopniu podium.

 

Zawody wystartują pierwszego dnia Targów, czyli w sobotę 30.09 o godzinie 11.00, a pierwszą konkurencją w jakiej zmierzą się zawodnicy będzie spacer farmera. Następnie widzowie zgromadzeni na Placu Honorowym przed katowickim Spodkiem zobaczą zmagania w log lift, Medley: 2x Sand back          130 & 2x keg carry, uchwycie Herkulesa i kole Conana. W niedzielę z kolei tytani rozpoczną rywalizację od przeciągania tira, by następnie zmierzyć się w martwym ciągu, front hold, yok 450 kg i skończyć na siłowaniu się z kulami ważącymi od 130 do 200 kg.

 

            Warto wspomnieć, że na zwycięzcę światowych finałów oprócz sławy czekają nagrody pieniężne – łączna pula wynosi ponad 50 000 dolarów. Dotychczas jedynym reprezentantem naszego kraju, któremu udało się stanąć na podium końcowej rywalizacji jest  Mateusz Kieliszkowski. Ta sztuka nie powiodła się Krzysztofowi Radzikowskiemu oraz Mariuszowi Pudzianowskiemu, który będzie sędzią zawodów                 w trakcie Fit Life Expo w Katowicach.

 

Potral FitnessMotywatory.pl objął patronatem medialnym całe wydarzenie!