Fit Life EXPO już za nami!

Obraz wpisu

Fit Life EXPO już za nami!

W dniach 30.09 – 01.10 odbyła się pierwsza edycja

Fit Life EXPO 2017.

Kilkanaście tysięcy osób odwiedziło Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Elitarne zawody strongmanów Arnolda Schwarzeneggera, odbywające się po raz pierwszy w naszym kraju największe amatorskie zawody IFBB Diamond Cup, spotkania z gwiazdami polskiej i światowej kulturystyki i fitness, pasjonująca rywalizacja pasjonatów crossfitu oraz stoiska ze sprzętem, suplementami i gadżetami przyciągnęły do Katowic tłumy entuzjastów zdrowego stylu życia.

 

Tytani przed katowickim Spodkiem

Podczas Fit Life Expo pierwszy raz w Polsce odbyły się eliminacje najbardziej prestiżowych zawodów strongmanów, czyli Arnold Classic Australia 2018. Dziesięciu tytanów z kilku kontynentów rywalizowało     w takich konkurencjach jak m.in. martwy ciąg, spacer farmera, uchwyt Herkulesa, koło Conana czy mordercze przeciąganie tira. Najsilniejszym okazał się Matjaž Belšak, który jako zwycięzca wyjedzie na światowe finały do Australii. Warto dodać, że w tej formule cyklu zawodów wystartowali Polacy, a sędzią głównym był Mariusz Pudzianowski.

 

Mistrzowskie sylwetki

Prawdziwe tłumy sympatyków przyciągnęły najbardziej prestiżowe i rozpoznawalne amatorskie zawody sylwetkowe IFBB Diamond Cup. Najlepsi zawodnicy z całego świata rywalizowali w tej formule po raz pierwszy w naszym kraju. Łączna pula nagród wyniosła 10 tys. euro. Rywalizacja została zdominowana przez Polaków, którzy triumfem podzielili się z reprezentantami m.in. Kuwejtu, Austrii, Słowacji czy Wielkiej Brytanii. 

 

Do rekordu Guinnessa zabrakło odwagi

Jedną z atrakcji Fit Life Expo była próba pobicia rekordu Guinnessa w liczbie pokonanych na rękę zawodników. Jedna z najsilniejszych rąk świata, Rustam Babayev planował w Katowicach pokonać ponad tysiąc przeciwników, jednakże do oficjalnego rekordu zabrakło nie siły, lecz…odwagi wśród publiczności. 

 

Strefa gwiazd

Dzięki Fit Life Expo mogliśmy spotkać uznane postaci kulturystycznego i fitnessowego świata, przede wszystkim Chul Soona, Simeona Pandę i Margret Gnarr, ale także Zenę Saheli, Sasà Pagano, Fabio Ponzo, siostry Patrycję i Martynę Bukowskie czy znany z przepłynięcia Bałtyku wpław Sebastian Karaś.  

 

Wybrano najlepsze fit pośladki

Odbyły się także wybory Miss Bum Bum, czyli posiadaczki najlepszych fit pośladków. Zgromadzona publika wespół z jury zdecydowała, iż tytuł otrzyma 20-letnia Kanita Luenam z Tajlandii, na co dzień mieszkająca w Lublinie i studiująca w Polsce medycynę.

 

Równolegle do sportowych atrakcji odbyły się również biznesowe poranki
i branżowy networking, prelekcje tematyczne i wykłady motywacyjne. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Piotr Głuchowski, Robert Piotrkowicz, Kolektyw Warszawskich Koksów, Sebastian Karaś, Artur „Kornik” Sowiński i inni równie rozpoznawalni w branży prelegenci.

 

Ponadto podczas Fit Life Expo na stoiskach wystawców można było poznać ofertę produktów i usług        z zakresu fitness, wellness, suplementacji czy beauty&care, a także spotkać dziesiątki znanych                     i rozpoznawalnych twarzy z branży.

 

FitnessMotywatory