KASIA DZIURSKA O WALCE Z WŁASNYM CIAŁEM

Obraz wpisu

KASIA DZIURSKA O WALCE Z WŁASNYM CIAŁEM

Nie od dziś wiadomo, że zdrowie jest najważniejszym czynnikiem w życiu każdego człowieka. Zbilansowana dieta, regularne treningi i ogólny aktywny tryb życia to standardowy przepis na świetną sylwetkę i lepsze samopoczucie. Co jeśli to nie wystarczy i pomimo dbania o siebie, przybieramy na wadze i tracimy chęć do działania? O tym, jak odzyskać kontrole nad swoim organizmem opowiada Kasia Dziurska w nowej książce pt: „Moje życie z hashimoto i SIBO”.

Kasia Dziurska jedna z najpopularniejszych trenerek fitness w Polsce. Jest inspiracją dla wielu kobiet oraz mężczyzn, posiada prawie pół miliona fanów w mediach społecznościowych , którzy wspierają ją na każdym kroku. Całe jej życie jest związana ze sportem. Od tańca w dzieciństwie, przez udział w grupie  „Cheerleaders Prokom Gdynia” i występy w przerwach meczy NBA, aż po liczne sukcesy w zawodach kulturystycznych np: Mistrzostwo Świata w kategorii Fitness Figure Classic, Mistrzostwo Europy Bikini Fitness. Jakim cudem pomimo podręcznikowej dbałości o zdrowie i swoje ciało w 2018 roku okazuje się, że choruje na hashimoto, a jakiś czas później dostaje informacje o kolejnej chorobie – SIBO.

Hashimoto, czyli zapalenie tarczycy jest chorobą autoimmunologiczną, która powolnie prowadzi do wyniszczenia organizmu. Poza rozregulowaną gospodarką hormonalną (zaburzenia miesiączek, trudności z zajściem w ciąże), chorzy skarżą się na ciągłe uczucie zmęczenia, nagły wzrost masy ciała, nadwrażliwość na temperatury czy bolesność mięśni, a w niektórych przypadkach występują nawet stany depresyjne. To pokazuje jak destrukcyjny wpływ ma hashimoto na nie tylko ciało ale i umysł.

Pod tajemniczą nazwą SIBO kryje się zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego, który polega na przeroście flory bakteryjnej typowej dla jelita grubego. W zależności od rozmieszczenia zmian w jelicie, objawy różnią się od siebie. Standardowymi symptomami są: zaburzenia trawienia, wzdęcia, bóle brzucha, niedobory witaminowe i mineralne.

Obie choroby wymagają leczenia farmakologicznego oraz restrykcyjnej diety.

O tym jak zaakceptować diagnozę i rozpocząć walkę z tymi chorobami, opowiada Katarzyna Dziurska w swojej najnowszej książce „Moje życie z hashimoto i SIBO”. Znajdziecie tam historię Kasi, wypowiedzi o specyfice problemów, z którymi przyszło jej się zmierzyć oraz cenne wskazówki jak sobie z nimi poradzić.