Fit Weekend – Podsumowanie

Obraz wpisu

Fit Weekend – Podsumowanie

Od 21 do 23 kwietnia blisko 7 tysięcy osób odwiedziło kolejną edycję Fit Weekend, odbywającą się w kieleckim ośrodku wystawienniczym Targi Kielce. W tych dniach równolegle  na kilku scenach odbywało się 13 sportowych wydarzeń, którym towarzyszyły targi. Na miejscu pojawili się nie tylko fani kulturystyki, sztuk walki, fitnessu i sportów siłowych, ale także firmy z różnej branży, które zaprezentowały swoje produkty.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia były Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness, gdzie zaprezentowało się 409 zawodników, ustanawiając rekordową liczbę w historii mistrzostw.                          O tytuł najsilniejszego walczyło 117 zawodników podczas Pucharu Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym  oraz Bench Press Challenge – Debiuty w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym.

Zwiedzający mieli możliwość spróbowania swoich sił w różnych odmianach fitnessu, oraz wziąć udział      w Jatomi Fitness Festiwal. Do wyboru były m.in. trampoliny, zumba, rowerki, kettelbell oraz strefa                do street workout.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali show z udziałem pole dancerów z całej Polski na odbywających się IPFS Mistrzostwach Polsk PS Pole Sport oraz Pole Dane Show, gdzie ich występy oceniało                    8 certyfikowanych sędziów.

 

Ponadto w Targach Kielce można było spotkać ambasadorów FIT Weekendu – Tomasza Słodkiewicza, Jarosława Olecha, Wojciecha Pieczabę, Szymona Ładę, Justynę Zięcinę.