Tłumy uczestników wystartowały w Runmageddon Kraków by Samsung

Obraz wpisu

Tłumy uczestników wystartowały w Runmageddon Kraków by Samsung

To był niezwykle mokry i błotny weekend nad Zalewem na Piaskach w podkrakowskiej gminie Liszki. Blisko 7500 osób postanowiło sprawdzić swoją siłę i charakter zmagając się na kilku dystansach w ekstremalnym biegu przeszkodowym. Na trasie czekały do pokonania dziesiątki zaskakujących konstrukcji, tony błota, woda, kamienie, opony i liczne doły. Uczestnicy niezłomnie i z ogromną satysfakcją dotarli do mety.   

 

Kraków już po raz drugi stał się miejscem zmagań dla jednej z edycji największego w Polsce i najbardziej ekstremalnego cyklu biegów przeszkodowych w Europie. Organizatorzy przywieźli do Małopolski 50 ton sprzętu, ustawiając na trasie m.in.:Multirig – składającą się z kółek i uchwytów konstrukcję wymagającą ogromnej siły fizycznej, debiutującą w Krakowie, złożoną z aż 1000 opon – Oponeo, czy Aquaman by Samsung, wymagający wysokiego wyskoku z trampoliny i uderzenia w dzwonek. Na tej ostatniej każdy z uczestnikówzostał sfilmowany przy wykorzystaniu techniki slowmotion. Ogromne wrażenie zrobiła najnowsza przeszkoda, Atak Szczytowy aka Dreszczowiec czyli 7 metrowa, dwustronna ściana ukośna z linami.

 

Organizator zaskoczył uczestników jeszcze większą liczbą przeszkód. Do pokonania było ich zdecydowanie więcej niż zapowiadano przed startem. W formule Intro czekało 28 przeszkód, zamiast zapowiadanych 15, w Rekrucie 30 przeszkód zastąpiły 42, a w Classic’u uczestnicy pokonali aż 56 utrudnień zamiast 50. Nie zniechęciło to jednak startujących.

 

Dodatkowe atrakcje

Ulewne deszcze, jakie towarzyszyły Runmageddończykom przez cały weekend, nie odstraszyły również najmłodszych. Specjalną edycję Runmageddon KIDS, dla dzieci w wieku 4-11 lat, pokonało prawie 800 dzieci. Na ponad kilometrowej trasie czekało na nich 16 specjalnie przygotowanych przeszkód, w tym najdłuższa w historii 30 metrowa  zjeżdżalnia.  Na starcie pojawiły się również zespoły fimowe. 113 przedstawicieli biznesu ruszyło na trasę w ramach integracji grup pracowniczych, wspomagając tym samym Szlachetną Paczkę. Dochód z zakupionych przez nich pakietów startowych został przekazany właśnie na jej konto. Na wszystkich, którzy pojawili się w Miasteczku Kibica, czekały liczne atrakcje przygotowane przez sponsorów: strefa gastronomiczna z Food Truckami, Strefa Challenge iChillout. Dzieci mogły wziąć udział w licznych animacjach oraz skosztować cukierków marki Wawel.

 

Zwycięzcy serii Elite

W seriach Elite,gdzie uczestnicy nie mogą pomagać sobie przy pokonywaniu przeszkód rywalizując ze sobą na trasie, najlepsi okazali się:

  • Na dystansie 6 km z 42 przeszkodami, wśród kobiet Anna Solakiewicz z czasem 02:04:00, a wśród mężczyzn Piotr Prusak z Gorący Potok Team, który dotarł do mety
    w 58 minut i 06 sekund.
  • Na dystansie 12 km i 56 przeszkód najszybszy okazał się ponownie Piotr Prusak, osiągając czas 01:23:41.

 

 

 

Źródło: Organizator

Redakcja

FitnessMotywatory.pl