Mistrzostwa Świata UCI w Kolarstwie Torowym

Obraz wpisu

Mistrzostwa Świata UCI w Kolarstwie Torowym

W niedzielę 27 lutego w pruszkowskiej Arenie Pruszków rozpoczną się Mistrzostwa Świata UCI w Kolarstwie torowym i potrwają do 3.03.2019 r.

Mistrzostwa Świata UCI w Kolarstwie Torowym to jedna z najstarszych imprez mistrzowskich na świecie. Swoje początki mają w zawodach dla amatorów zorganizowanych w 1893 roku w Chicago przez ICA (International Cycling Association).

Najbardziej utytułowaną torowo nacją są Francuzi, którzy do tej pory zdobyli aż 141 złotych medali (z 375 medalami łącznie). Za nimi są Brytyjczycy z 104 złotymi krążkami (246 wszystkich) oraz Holendrzy (88 mistrzostw i 263 medale łącznie), którzy w 2018 roku gościli mistrzostwa świata w Apeldoorn.
Goszczący po raz drugi w historii mistrzostwa świata Polacy, do tej pory uzbierali 23 medale – w tym 9 złotych.

Podczas ostatnich mistrzostw świata klasyfikację medalową wygrali Holendrzy, którzy zdobyli 12 krążków, w tym 5 złotych. Mistrzem świata w Omnium został Szymon Sajnok, na co dzień występujący w barwach CCC Sprandi Polkowice.

Znakomite występy polskich torowców w ostatnich latach gwarantują nie tylko olbrzymie emocje, ale pozwalają wierzyć, że Mistrzostwa Świata w Pruszkowie będą najlepszymi dla biało-czerwonych w historii ich występów w najważniejszym czempionacie.

 

Powodzenia!

Redakcja

FitnessMotywatory.pl