Dubai Fitness Challenge coraz bliżej

Obraz wpisu

Dubai Fitness Challenge coraz bliżej

Dubai Fitness Challenge (DFC) to światowej sławy Festiwal sportowy, który łączy w sobie zdrowy tryb życia z aktywnością fizyczną jako ogólnokrajowa inicjatywa Jego Wysokości Szejka Hamdana ibn Muhammada ibn Raszida Al Maktuma, księcia i następcy tronu Dubaju oraz Przewodniczącego Rady Wykonawczej Emiratu Dubaju

 

Wydarzenie potrwa 30 dni (od 19 października do 17 listopada 2018), gdzie w różnych częściach miasta będą dostępne strefy sportowe dla wszystkich mieszkańców.

 

Podczas DFC można spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych – od spacerów, gier zespołowych, paddle-boardingu, intensywnych treningów fitness i zajęć grupowych po piłkę nożną, jogę, jazdę na rowerze i wiele innych.

 

Pierwsza edycja DSF 2017 zachęciła 786 000 mieszkańców miasta (w każdym wieku) do codziennej aktywności fizycznej trwającej przynajmniej 30 minut.  W tym roku Dubaj kultywuje swoją misję, chcąc zostać najbardziej aktywnym miastem na świecie. Cel jaki obrali organizatorzy tegorocznej edycji to zaktywizowanie przynajmniej miliona mieszkańców do aktywności fizycznej, poprzez: zachęcenie ich do większej aktywności fizycznej na co dzień, wzięcia udziału w darmowych imprezach i wydarzeniach sportowych oraz w popularnych weekendowych maratonach fitnessu, organizowanych w „wioskach fitness” zlokalizowanych w różnych częściach miasta.

 

Tegoroczna edycja DFC skierowana jest do wszystkich mieszkańców miasta. Organizatorzy przygotowali jeszcze więcej atrakcji, w których mogą wziąć udział osoby w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. DFC 2018 to wysmienita okazja, do poznania nowych sposobów na poprawę własnej kondycji i do uczestnictwa w rozmaitych dyscyplinach sportowych i programach ćwiczeń.

 

Źródło: Organizator

 

Redakcja

FitnessMotywatory.pl